İş Akışımız

Biz en iyi tasarımlar için buradayız.

İlk olarak mutfak tezgahı üretim aşamaları içinde üretim yapılacak tezgah ve alan ile ilgili var ise teknik doküman ve çizimler kontrol edilerek ön fizibilite çıkartılır. Üretim yapılacak mekan üzerinden birebir ölçüler alınarak şablonlar oluşturulur. Üretim yapılacak renk seçilir ve gerekli plaka-yapıştırıcı temini gerçekleştirilir. Üretimin gerçekleştirilmesinden sonra tezgahlar son kalite kontrolleri yapılarak sevkiyata hazır hale getirilir. Montaj yerine sevkiyatı yapılan ürünlerin yerinde tüm birleşimleri ve ekleri yapılarak test edilmesinden sonra teslimi gerçekleştirilir.

Kısa anlatımla mutfak tezgahı üretim aşamaları yukarıdaki gibi olsa da mutfak tezgahı üretimi aslında zor bir süreçtir. Malzeme seçiminden montaja kadar özen gerektirir. Mutfak tezgahı üretim aşamaları ayrıntılı olarak aşağıdaki gibidir.

Bize Ulaşın

İmalat – Mutfak Tezgahı İçin Gelişmiş Teknolojiler

Mutfak tezgahı üretimi aşamasının ilk ayağı fabrikada imalattır. Akrilik tezgah ya da corian tezgah adlarıyla bildiğiniz tezgahlar üretilirken geniş kapasiteli ve ileri teknoloji makineler kullanılır. Eğitimli insan gücüyle de desteklenen mutfak tezgahı üretim aşamasında kaliteli ürün elde etmenin temeli sağlam oluşturulmalıdır.

Kalite Kontrol

Mutfak tezgahı üretimi aşamaları içinde sonlara doğru gelindiğinde kalite kontrol yapılır. Ürünler girişte, proseste, montaj öncesinde, montaj sonrasında ve sevk öncesinde muayene ve teste tabi tutulmakta ve elde edilen sonuçlar raporlanmaktadır.
Mutfak tezgahı üretimi sırasında:

 • Boyutsal ölçümler
 • Yüzey pürüzlülük ölçümleri
 • Tahribatsız muayene yöntemleri kullanılır.
 • Aynı zamanda gözle muayene, sıvı pentran muayene ve manyetik parçacık testi yapılır. Sertlik testleri ve geometrik tolerans kontrolleri ile mutfak tezgahı üretim aşamaları için sona gelinir.

  Montaj Uygulamaları

  Mutfak tezgahı üretimi sonunda üretilen tezgah parçaları, tecrübeli montaj ekiplerince mekanlara taşınarak montajı yapılır. Montaj esnasında dikkat edilmesi gerekenler ise şunlardır:

 • Üretimi yapılan tüm tezgahlar çapaklarından arındırılmalıdır. Herhangi bir pürüz tezgah montajı sürecini sekteye uğratabilir.
 • Mutfak tezgahları ve banyo tezgahları gibi özel projelendirilecek çalışmalarda montajın mekana göre yapılması gerekir.
 • Tezgah montajı için belirlenen yerlerin steril olması gerekir
 • Mutfak tezgahı üretimi sonrası geçirgenlik ve çizilme testleri yapılan tezgahların da montajda herhangi bir zarara uğramaması için uygun malzemelerle montajı yapılmalıdır.
 • Ortamın ısısı montajı etkilemeyecek düzeyde olmalıdır.
 • Bağlantı elemanları sıkılırken uygun malzemeler kullanılmalıdır.
 • Tezgah montajı sonrasında kullanım testleri yapılmalıdır.